Lek. med. Wojciech Zawisza

okulista

Wojciech Zawisza

Studiowałem na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizację ukończyłem w Klinice Okulistycznej w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu. W trakcie specjalizacji odbyłem roczny staż we Frankfurcie nad Odrą (Krankenhaus Klinikum Frankfurt Oder). Po ukończeniu specjalizacji z okulistyki pracowałem 8 lat w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie m.in. zajmowałem się leczeniem pacjentów z AMD, chirurgią plastyczną powiek, a także wykonywałem operacje zaćmy. Odbyłem zagraniczny staż w ramach European Board of Ophthalmology (EBO) w Dublinie (The Mater Hospital) oraz w Kopenhadze (Glostrup Hospital).

Posiadam 12 - letnie doświadczenie zdobyte na dyżurach okulistycznych ( Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM, 111 Szpital Wojskowy, Szpital Wojewódzki, Szpital w Puszczykowie).

Obecnie pracuję w Klinice Okulistycznej Optegra im Św. Jerzego, gdzie zajmuję się laseroterapią pacjentów z cukrzycą, a także wykonuję zabiegi usunięcia zaćmy w ramach NFZ. Dodatkowo włączyłem się w dydaktykę w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami programu polsko- i anglojęzycznego.

Poza okulistyką interesuję się żeglarstwem, a także akwarystyką, głownie biotopem jeziora Tanganika.

Lek. med. Izabela Łabędzka

okulista

Izabela Łabędzka

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki odbyłam pracując w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu oraz w Poradniach Specjalistycznych w Klinice Okulistycznej w Poznaniu oraz w Lublinie. Odbylam także 2-letnie szkolenie w ramach specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. W swojej praktyce okulistycznej przyjmuję osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Zajmuję się m.in. diagnostyką chorób siatkówki, w tym plamki żółtej, diagnostyką i leczeniem jaskry, diagnostyką i leczeniem Demodexa. Posiadam doświadczenie w drobnych zabiegach okulistycznych i iniekcjach doszklistkowych.

Lek. med. Emilian Szpura

okulista

Emilian Szpura

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwerstetu Medycznego w Poznaniu w 2012 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbyłem w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu w latach 2014-2019. Przez 6 lat zajmowałem się pacjentami w ramach ostrego dyżuru okulistycznego w Szpitalu w Puszczykowie, Szpitalu im.Przemienienia Pańskiego w Poznaniu oraz Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Od 2016 roku udzielam również konsultacji w ramach poradni okulistycznych. Mam doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki, jaskry, zaćmy oraz korekcji okularowej wad wzroku. Szkoliłem się również w wykonywaniu drobnych zabiegów chirurgicznych oraz iniekcji wewnątrzgałkowych u chorych cierpiących na zwyrodnienie plamki związane z wiekiem. Moje zainteresowania to biegi długodystansowe i żeglarstwo.

Mgr Dominika Lis

optometrystka

Dominika Lis

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Optometria na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Numer Optometrysty NO22119). Praktyki odbyłam w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Specjalizuję się w doborze korekcji okularowej oraz doborze i aplikacji miękkich soczewek kontaktowych, diagnostyce akomodacji oraz zaburzeń widzenia obuocznego. Regularnie biorę udział w szkoleniach, aby poszerzać wiedzę.